Ostatnia aktualizacja 25 listopada, 2022 o 04:03 pm.
15-procentowa stawka podatkowa? A może jej redukcja do 0 %? Taka bajka jest możliwa w Singapurze. Spółki zakładane w tym miejscu raczej nie mają na co narzekać. Singapur, będący jednym z największych centrów biznesowych świata oraz liderem w dziedzinie technologii i infrastruktury, może okazać się świetną lokalizacją na rejestrację Twojej działalności.
Założenie spółki offshore w Singapurze jest polecane szczególnie dla firm związanych z handlem oraz holdingiem, choć atrakcyjne warunki podatkowe mogą przyciągnąć tam przedsiębiorcę działającego w niemal każdej branży.
Kuszące wydają się możliwości, jakie zagranicznym biznesmenom daje Singapur. Przede wszystkim zachęca możliwość obniżenia 17-procentowego podatku do 15 % w ramach kampanii International Headquarters Award (IHQ). Innym projektem jest Global Trader Programme, skierowany do firm zajmujących się handlem regionalnym i międzynarodowym o obrocie powyżej 100 mln dolarów. Dla tych, którzy z takimi gigantami mierzyć się nie chcą, interesujący może wydać się program Rady Rozwoju Gospodarczego Singapuru (Economic Development Board), która uznaje pewne sektory gospodarki za niewystarczająco rozwinięte, a więc szczególnie pożądane i priorytetowe dla regionu. Firmy działające w takich branżach mogą liczyć na ulgi podatkowe nawet przez 15 lat działalności.
Według systemu podatkowego w Singapurze CIT (podatek dochodowy od osób prawnych) dla podmiotów zagranicznych wynosi 8,5 % przy dochodzie poniżej 300.000 SGD oraz 17% powyżej tej kwoty. VAT wynosi tutaj 5 %, ale nie jest stosowany do eksportu. Dywidendy pochodzące ze źródeł zagranicznych nie są opodatkowane, nie ma także podatku od dochodów kapitałowych. Przedsiębiorca, który nie chce płacić podatku od towarów i usług musi sam wykazać, że transakcja została przeprowadzona poza Singapurem.
Najczęściej zakładaną formą działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Do jej założenia wystarczy adres rejestracyjny na terenie Singapuru, który może zapewnić Ci wirtualne biuro. Księgowość firmy powinna być prowadzona przez certyfikowanego księgowego, a deklaracje podatkowe należy składać raz w miesiącu.
Singapur nie wymaga żadnego początkowego kapitału zakładowego. Firmy zajmujące się finansami, bankowością, księgowością, czy grami losowymi powinny uzyskać specjalne zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Każde przedsiębiorstwo zarejestrowane w Singapurze musi działać legalnie w świetle prawa lokalnego, a także poza jego granicami.
Każdego roku należy przedłużyć swoją działalność, dokonując tzw. odnowienia spółki. Wiąże się to z ponownym powołaniem organów przedsiębiorstwa oraz dokonaniem opłaty skarbowej.
Jak bardzo przydatny był ten artykuł?
Kliknij gwiazdkę, aby ocenić.
Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0
Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.
Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: [email protected]
Jesteśmy największą kancelarią prawno – podatkową w Polsce specjalizująca się w przenoszeniu polskich firm za granicę.
Zajmujemy się międzynarodowym planowanie podatkowym, oferujemy klientom dostęp do bezpiecznych kont zagranicznych oraz umożliwiamy zakup gotowych spółek na terenie całego świata.
Admiral Private wraz Admiral Tax tworzą wspólną grupę consultingową.
AT UK Consulting Limited
160 Kemp House City Road
London, EC1V 2NX