Site icon Admiral Private

Firma za granicą. Gdzie i dlaczego przenoszą się polskie firmy?

Wlasciciel firmy

Statystyki firm prowadzonych przez polskich obywateli za granicą stale rosną. Wysoka biurokracja, brak przyjaznych warunków do prowadzenia biznesu oraz nieprzejrzyste prawo to główne powody dla których przedsiębiorcy rezygnują z prowadzenia biznesu w Polsce. Jakie branże przenoszą się za granicę i w jakich krajach prowadzą firmy?

Firma w Anglii – najczęstszy wybór Polaków

Wielka Brytania, a konkretnie Anglia jest najczęściej wybieranym przez Polaków krajem do prowadzenia biznesu. Wg statystyk polskiego rządu Polacy w Wielkiej Brytanii założyli już ponad 60 000 firm i ta liczba dynamicznie rośnie. Niezwykła popularność Wielkiej Brytanii potwierdził także raport Admiral Tax przeprowadzone na przedsiębiorcach prowadzących biznes za granicą. Aż 61,3-proc. badanych zadeklarowało prowadzenie firmy w UK. Wielka Brytania od lat przoduje w prestiżowych rankingach oceniających warunki do prowadzenia biznesu.

Firmę do Wielkiej Brytanii najczęściej przenoszą:

Przeniesienie firmy do Anglii jest proste i nie wymaga fizycznej obecności w brytyjskim urzędzie – całość możemy załatwić online (sami lub za pośrednictwem profesjonalnej kancelarii księgowo-podatkowej). Rejestracja firmy nie wymaga dużych nakładów, podstawowy pakiet kosztuje już od 99 funtów.

Zobacz także: „Paradise Papers” – dlaczego brytyjska królowa inwestuje na Kajmanach?

Korzyści wynikające z prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii:

Firma w Irlandii

Dużą popularnością (zwłaszcza wśród startupów) cieszy się Irlandia. Dzięki niskim podatkom Zielona Wyspa jest zagłębiem światowych korporacji – swoje europejskie siedziby w Irlandii zlokalizowały takie firmy jak Google, Amazon, Apple, Starbucks czy Facebook.

Firmę do Irlandii najczęściej przenoszą:

Założenie spółki w Irlandii nie wymaga dużych inwestycji. Minimalny kapitał zakładowy to 100 euro (w Polsce 5000 złotych dla sp. z o.o.), rejestracja spółki w Irlandii to koszt od 399 euro.

Korzyści wynikające z prowadzenia firmy w Irlandii:

Firma na Malcie – zagłębie kryptowalut i hazardu

Malta nazywana jest “rajem podatkowym Europy”. Dzieje się tak ponieważ miejscowy system podatkowy zakłada opodatkowanie zysków przedsiębiorstw na poziomie jedynie 5-proc. Oficjalnie stawka opodatkowania przedsiębiorstw to 35-proc. jednak w przypadku firm zagranicznych, oferowany jest zwrot w wysokości 6/7, co oznacza, że realny poziom opodatkowania wynosi 5-proc. Malta od lat pełni rolę światowego lidera branży hazardowej, podobną drogą zmierza w kwestii projektów związanych z kryptowalutami. Swoją działalność na Malcie kontynuuje polska giełda kryptowalut – BitBay.

Zobacz także: Rozszerzona kontrola krzyżowa, czyli co wolno fiskusowi?

Firmę na Maltę najczęściej wybierają:

Firma na Malcie daje szereg możliwości, także z zakresu optymalizacji podatkowej.

Główne korzyści wynikające z prowadzenia firmy na Malcie:

Exit mobile version